ESG: a bevezetés buktatói és sikeres napi gyakorlat
Szakmai konferencia

2024. november 26. (kedd)

Helyszín: CONTINENTAL HOTEL BUDAPEST****  (Cím: 1074 Budapest, Dohány u. 42-44)

Az ESG törvény alapján, 2025-ös tevékenységéről már több, mint ezer vállalatnak kell fenntarthatósági jelentést és ESG beszámolót készítenie 2026-ban. A kkv-szektor szereplőit is bevonva folyamatosan növekszik az érintettek köre. Mivel a közvetlen beszállítói lánc átvilágítására és az azon alapuló ESG beszámoló elkészítésére még csak Magyarországon van törvény, ha egy multinacionális cég magyarországi leányvállalata 2025-ben beleesik a kötelezetti körbe, akkor is el kell kezdenie a felkészülést a kockázatkezelési és átvilágítási rendszer kialakítására, ha a nemzetközi vállalatcsoport még nem foglalkozna ezzel.

2024 nyarán több új rendelet is napvilágot látott. Közülük is kiemelkedik a vállalkozások fenntarthatósági célú átvilágítási kötelezettségeinek teljesítéséhez kötődő részletszabályok meghatározása.

Konferenciánkon a téma legjobb szakértőitől ismerheti meg, hogy az ESG miért több, mint a környezeti fenntarthatóság. Mit foglal magában az ESG keretrendszer E=környezeti, S=társadalmi és G=irányítási eleme? Miként tehető sikeres napi gyakorlattá az ESG szemlélet? Milyen piaci előnyökkel jár az ESG bevezetése? Milyen kötelezettséget jelent a közvetlen beszállítói lánc átvilágítása? Mit takar a lényegességi vizsgálat. Miként azonosítható a vállalat működése szempontjából lényeges közvetlen beszállítók köre? Milyen követelményt foglal magába a kétszintű kockázatelemzés?

 


Tervezett program és előadók:

9:00

A legújabb ESG törvények és várható hatásuk bemutatása. Az ESG-megfelelés sikeres bevezetésének lépései. Mik a követelményei a fenntarthatósággal kapcsolatos vállalati jelentéstételnek a CSRD-nek (Corporate Sustainability Reporting Directive). Mi kell az új jelentéstételi kötelezettségre való átálláshoz. Az ESG jelentés legfontosabb követelményeinek bemutatása.

Szalay Rita, igazgató ESG-szakértő PwC Magyarország (Szalay Rita az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, majd a University of Cincinnati MBA programjában szerezett diplomát. Szakmai karrierjének meghatározó állomása a Budapesti Értéktőzsde: 2020-ig a Kibocsátói terület igazgatója, majd a BÉT tőkepiac-szabályozási tanácsadója. 2014-2016 között a KELER KSZF Zrt. felügyelő bizottságának tagja, majd 2020-ig elnöke. Mielőtt a PwC Legalhez csatlakozott, az általa alapított ESG Capital Solutions Kft. ügyvezető igazgatójaként elsősorban vállalati ESG fejlesztési projekteket vezetett. Rendszeres oktató az ELTE Jogi Továbbképző Intézetében és a Budapest Institute of Bankingben.)

10:00

Milyen szerepet játszanak az ESG-mutatók a cégek ellenálló képességében

Naffa Helena PhD, docens, Budapesti Corvinus Egyetem (Naffa Helena okleveles közgazdász. Diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte 2008-ban, majd 2015-ben PhD fokozatot szerzett. Szakmai pályafutását befektetési banki oldalon szerezte. A szakember a Budapesti Corvinus Egyetem docense, vállalatértékelés és tőkepiacok témakörben oktat és kutat.)

10:30

A zöld finanszírozás gyakorlata. Pénzintézet előadója (egyeztetés alatt)

11:00

KÁVÉSZÜNET

11:20

A DHL zöld példája a globális logisztikában.  – A DHL Express Magyarország Kft. a globális logisztikai cégcsoport leányvállalataként négy pillérre alapozott klímastratégiával kívánja gyorsított ütemben már 2030-ra megvalósítani az eredetileg 2050-re tervezett klímasemlegességet. Miközben rohamléptekkel halad a fenntartható üzemanyagok bevezetése és járműparkja elektrifikációja, valamint a telephelyek fenntarthatóvá válása felé munkatársait olyan Go Green-szakértővé teszik, akik magánéletükben is alapértéknek tekintik a fenntarthatóságot.

Bory László kereskedelmi és marketingigazgató DHL Express Magyarország Kft

11:50

CSDDD vagy CS3D? Két mozaikszó egy jelentéssel: milyen jogi felelősséget ró a vállalatokra és meddig terjed a felelősség az ellátási láncokban előforduló környezeti és emberi jogi jogsértésekért.

Dr. Weidinger Péter, LL.M. | Act Legal Hungary (Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett jogi diplomát. Közben Erasmus ösztöndíjjal Berlinben tanult a Humboldt-Universität jogi karán. 2016-2017-ben Frankfurtban a Goethe-Universität jogi karán végzett német nyelvű posztgraduális képzést (LL.M.) a Hesseni Ügyvédi Kamara ösztöndíjasaként. 2017-ben csatlakozott az Act Legal csapatához. 2018 nyarán az Act Legal frankfurti irodájában tovább mélyítette a német jogi ismereteit. A jogi szakvizsga megszerzését követően 2020. óta ügyvédként, 2022 januárjától pedig partnerként dolgozik az Act Legal Hungary ügyvédi irodában.)

12:10

Az ESG és az emberi jogok.

dr. Pokó Diána Európa jogi szakjogász LL.M Mesterséges Intelligencia (AI) és Technológiai szakjogász LL.M (Pokó Diána, a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetségének (GTTSZ) mesterséges intelligenciával és technológiával foglalkozó szakjogásza, a Jogi Piactér stratégiai és fejlesztési igazgatója, a Gábor Dénes Egyetem meghívott oktatója.)

12:30

A diverzitás mint a versenyelőny egyik eszköze.

Gárdus Zsuzsa a Hungarian Business Leaders Forum EU Sokszínűségi kartáért felelős elnökségi tagja (Gárdus Zsuzsa okleveles coach, az ELTE és a Corvinus egyetemen szerzett diplomát. 1996 óta dolgozik HR területen különböző vezető pozíciókban. 2008-tól a Jobsgarden ügyvezetője. A Magyar Outsourcing Szövetség egyik alapítója, 2019-től a Hungarian Business Leaders Forum tagja.)

13:00

Zöld város születik Szegeden: kihívások és hasznosítható tapasztalatok. A szegedi önkormányzat által elnyert Európai Uniós ReGreenX pályázat keretében közel 1,2 milliárd forint támogatásból valósul meg Szeged zöld átalakítása. Milyen új pályát hozhat a Tisza-parti város fejlődésének a kínai BYD elektromosautó gyár beruházása?).

Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester

13:30

EBÉDSZÜNET (Szendvicsebéd)

14:00

Kerekasztal az ESG bevezetés buktatóiról és sikerekről ESG napi gyakorlatáról, piaci megítéléséről, az ESG jelentés gyakorlati oldaláról – tervezett meghívott céges szakemberek:

Kempinski Hotel Corvinus, Henkel, Csaba Metál Zrt, Macher Zrt, Goodwill Pharma, Pureco Kft Hungaropharma, Mapei, DélKertész, MOL Group, Cyeb Zrt

15:15

Az ESG napi gyakorlata Ausztriában

János Ágnes vezérigazgató Maersk Austria (János Ágnes a Pécsi Tudományegyetemen szerzett közgazdász diplomát, majd Ph.D fokozatot. Karrierjét 1993-ban kezdte a világ legnagyobb logisztikai cégei közé tartozó Maersk ausztriai leányvállalatánál Bécsben, amelynek 2019 óta a vezérigazgatója.)

15:45

Német ESG gyakorlat, a Német beszállítói törvény hatása a magyar beszállítókra

Dr. Petrus Szabolcs LL. M., az Augsburgi Egyetem oktatója (Petrus Szabolcs a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerzett jogi diplomát. Tanulmányait az Universität Augsburg jogi karán folytatta, ahol 2007-ben az LL.M. (Legum Magister) fokozatot is megszerezte. 2009-től a University of Augsburg oktatója).

16:15

Az USA zöld átállását támogató IRA (Inflation Reduction Act) szabályozás megoldásai és gyakorlati tapasztalatai. Az épület dekarbonizáció amerikai megoldásai

Kinga Porst Hydras fenntarthatósági szakértő USA (A magyar származású szakember a szövetségi állami tulajdonban álló épületek dekarbonizációjának szakétője).

Főtámogató:

A program változtatására a jogot fenntartjuk!

A konferencia moderátora Érsek M. Zoltán AzÜzlet főszerkesztője, PwC’s Academy’n végzett ESG menedzser

RÉSZVÉTELI DÍJ:
57.000Ft + Áfa

Jelentkezés a konferenciára

Kérjük, a konferenciára történő jelentkezéshez töltse ki a jelentkezési űrlapot. A jelentkezés elküldését követően kérjük, utalja el részünkre a részvételi díjat. A számlát a részvételi díj számlánkra történő beérkezését követően küldjük. Amennyiben az előreutaláshoz is számlát szeretne, kérjük, jelezze részünkre!

 


Kapcsolat

A konferencia szervezője: AzÜzlet.hu Bt
adósz: 26350532-2-43, cg: 01-06-793478

Telefonszám:+36209353908
E-mail: azuzlet@azuzlet.hu

Bankszámlaszám: 10404027 50526881 57761003