Fizetésképtelenség és követeléskezelés: új fejezet kezdődik
Szakmai konferencia

2024. november 18. (hétfő)

Helyszín: CONTINENTAL HOTEL BUDAPEST****  (Cím: 1074 Budapest, Dohány u. 42-44)

A kormány bejelentette: olyan törvény születik, amely magában foglalja a rugalmas, egységes, korszerű, az európai uniós elvárásoknak is megfelelő, szigorúbb felelősségi rendszeren alapuló új fizetésképtelenségi eljárás bevezetését, a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben lévő, a fizetésképtelen, illetve a törvénysértően működő gazdálkodó szervezetek reorganizációját. Az e-beszámoló rendszer fejlesztését, a gazdálkodó szervezetek fizetésképtelenné válásának felismerését lehetővé tevő, állami jelzőrendszer felállítását, a digitális térben történő ügyintézés és szolgáltatások nyújtásának segítését. Az adminisztratív terhek csökkentését, az új fizetésképtelenségi rendszerhez kapcsolódó hatósági nyilvántartások, szakrendszerek és adatbázisok összekapcsolását. Az államot terhelő költségek mérséklését, az adó- és járulékbevételek növelését, a gazdálkodó szervezetek sikeres reorganizációjánál a vagyonvesztés csökkentését.

Szakmai konferenciánk a fizetésképtelenség és a követeléskezelés kapcsán várható új szabályozás mellett azt is bemutatja, hogy a jelenlegi lassuló gazdasági környezetben, a fizetési határidők és a csődök számának növekedése mellett milyen lehetőségek vannak a hatékony vevői kockázatelemzésre, cash-flow menedzsmentre és követeléskezelésre. Emellett bemutatásra kerülnek az alvállalkozói teljesítések levonhatóságáról szóló legfrissebb Kúriai döntés konkrétumai is.

 


Tervezett program és előadók:

9:00

A fizetésképtelenség és követeléskezelés új törvényi tervezetének háttere és várható megoldásai.

Kelemen Dániel igazgató PwC Hungary

9:45

Duplájára emelkedett adóbírság: az adóvégrehajtás költségei és az aktuális gyakorlat. A fizetési könnyítés új lehetőségei a felszámolási eljárások során: a NAV által kezdeményezett felszámolási eljárások megindulásakor a NAV még egy utolsó lehetőséget biztosít arra, hogy a tartozás rendezésére vonatkozó megállapodással az adós megfizesse akár részletekben is a tartozást az eljárás szüneteltetése mellett. A felszámolás elkerülése érdekében megvalósuló új reorganizációs intézmény koncepciója és tapasztalatai. 

Gergelyné Verebes Regina osztályvezető NAV 

10:45

KÁVÉSZÜNET

11:00

Az alvállalkozói teljesítések levonhatóságáról szóló Kúriai döntés konkrétumai, a behajthatatlan követelésekkel kapcsolatos áfaelszámolás lehetőségei.

dr. Borbély Anna menedzser PwC Hungary

11:30

A fizetési meghagyásos eljárásról szóló törvény: előírásai és hatásai. Az elektronikus ügyintézésre kötelezettek helyzete, a fizetési meghagyást kezdeményezők kötelezettségei, az európai fizetési meghagyásos eljárásra vonatkozó szabályok – gyakorlati tapasztalatok

Dr. Pulinka Mihály Magyar Országos Közjegyzői Kamara ügyvezető

12:00

A fizetési meghagyásos eljárásról szóló törvény: előírásai és hatásai. Az elektronikus ügyintézésre kötelezettek helyzete, a fizetési meghagyást kezdeményezők kötelezettségei, az európai fizetési meghagyásos eljárásra vonatkozó szabályok – gyakorlati tapasztalatok

közjegyző előadó (egyeztetés alatt)

12:30

A faktoring, mint a cash management és az azonnali cég, illetve beszállítófinanszírozás eszköze. A behajthatatlan követelések megelőzése a faktoring beszállítói fizetőképességi minősítésével.

Csáki Ferenc a Magyar Faktoring Szövetség elnöke

13:00

Változás a felszámolás gyakorlatábanMikor veszítheti el az ajánlati biztosítékot az, aki nem felel meg a tavaszi kormányrendelet értelmében megfogalmazott kritériumoknak.

Dr. Mohai Máté PhD. a Pécsi Tudományegyetem ÁJTK egyetemi docense, ügyvéd

13:30

EBÉDSZÜNET (Szendvicsebéd)

14:00

Vészhelyzeti bírósági eljárás: hogyan választható le és működtethető tovább a felszámolás alá került cég vagyonának egy része. A követeléskezeléshez, csődhöz, felszámoláshoz kötődő bírósági gyakorlat változásainak bemutatása.

Dr. Juhász László címzetes egyetemi docens, a Pécsi Ítélőtábla polgári kollégiumának nyugalmazott vezetője

14:45

Szerkezetátalakítási eljárás és kényszeregyezség, mint a követelés-, és válságkezelés alternatívája. Követeléskezelési módszerek az adósságrendezés szolgálatában. A cég vagyonelemeinek megfelelő nyilvántartása, tartozásátvállalás, harmadik személy nevében történő teljesítés, faktorálás.

dr. Réder Erika ügyvéd és dr. Pokó Diána a GTTSZ Gazdasági és Külgazdasági Tagozat elnöke

15:30

A sikeres csőd, illetve felszámolási egyezséghez vezető út sarokpontjai. A 2020-ban életebe lépett csődtörvény változás gyakorlati tapasztalatai. Reorganizáció a gazdasági válság időszakában.

Somogyi Ferenc változás és válságmenedzser, a Felszámolók Országos Egyesületének korábbi elnöke és Auth Róbert az Értékmentő Kft ügyvezetője

Főtámogató:

A program változtatására a jogot fenntartjuk!

A konferencia moderátora Érsek M. Zoltán AzÜzlet főszerkesztője, PwC’s Academy’n végzett ESG menedzser

RÉSZVÉTELI DÍJ:
57.000Ft + Áfa

Jelentkezés a konferenciára

Kérjük, a konferenciára történő jelentkezéshez töltse ki a jelentkezési űrlapot. A jelentkezés elküldését követően kérjük, utalja el részünkre a részvételi díjat. A számlát a részvételi díj számlánkra történő beérkezését követően küldjük. Amennyiben az előreutaláshoz is számlát szeretne, kérjük, jelezze részünkre!

 


Kapcsolat

A konferencia szervezője: AzÜzlet.hu Bt
adósz: 26350532-2-43, cg: 01-06-793478

Telefonszám:+36209353908
E-mail: azuzlet@azuzlet.hu

Bankszámlaszám: 10404027 50526881 57761003